Erkeklere Özel Cinsel İlaçlarGenel

Ereksiyonu Sürdürememek

 Ereksiyonu sürdürememek yani erken boşalma cinsel yaşamın kalitesini olumsuz etkileyen durumların başında yer alıyor. Cinsel hazzı uzun süre doruklarda yaşamak isteyen çiftlerde erken boşalma kâbusu sık sık görülüyor. Erken boşalmak hem erkeği cinsel anlamda tatmin etmiyor hem de kadın için hayal kırıklığı oluyor. Bu sorunu çözebilmek için ereksiyonu sürdürememek sorunun neden olduğunu ve hangi sebepten kaynaklandığını bilmek gerekiyor. Cinsel ilaçlar ile ilk tedavi mümkün olsa da detaylı bir muayene şarttır.

Ereksiyonu Sürdürememek Nedir?

Ereksiyonu sürdürememek bilinen adıyla erken boşalma demektir. Erken boşalma her üç erkekten birinde gözlenen bir sorundur. Sağlıklı bir cinsel birliktelikte erkeğin boşalması ortalama 5 dakika sürer. Fakat bazı erkeklerde bu süre 1 dakikaya kadar düşebiliyor. Penis vajene girdikten 1-2 dakika gibi kısa bir sürede ereksiyon hali sona eriyor ve boşalma gerçekleşiyor. Hatta bazı erkeklerde penis ile vajen penetrasyonu gerçekleşmeden bile boşalma olabiliyor. Bu durum zaman zaman yaşanıyorsa endişe edilecek bir durum yoktur. Fakat her birliktelikte yaşanıyorsa erken boşalma tanısı konuluyor. Bu çerçevede bakıldığında erken boşalma 4 sınıfta inceleniyor.

Hayat Boyu Devam Eden Ereksiyonu Sürdürememek

İlk cinsel birliktelikte görülen ve yaşam boyu devam eden erken boşalma sorunu bu sınıfa giriyor. Görülme sıklığı oldukça nadirdir. Yapılan bilimsel çalışmalar hayat boyu devam eden erken boşalma sorunu yaşayan kişi sayısının popülasyonun % 2-3’ü arasında olduğunu bildiriyor. Vega 100 mg 30 tablet ürünleri ile ereksiyonu sürdürmek mümkündür.

Kazanılmış Ereksiyonu Sürdürememe Durumu

Gellikle psikolojik değişiklikler sonucu ortaya çıkan öğrenilmiş bir durumdur. Diğer tiplere göre daha sık karşılaşılan bir problemdir. Fizyolojik bir olay sonucu kazanılmış bir durumdur. Toplumun % 3-4’ünde öğrenilmiş erken boşalma gözleniyor. Bu durum çoğunlukla küçük yaşlarda cinsellikle tanışan erkeklerde oluyor. Cialis fiyat ve etki olarak ereksiyonu sürdürmek için oldukça etkili bir üründür.

Değişken Ereksiyonu Sürdürememek Durumu

En sık karşılaşılan erken boşalma tipidir. Toplumun % 8-11’inde değişken erken boşalma gözleniyor. Bu kişiler genellikle normal bir cinsel birliktelik yaşarken bazı zamanlarda erken boşalma sorunuyla karşılaşırlar.

Duyusal Gelişmiş Ereksiyonu Sürdürememe Durumu

Psikolojik durum cinsel birlikteliğin kalitesi büyük oranda etkiliyor. Pratikte uzun süre ereksiyon halinde kalan bazı insanlar erken boşaldığını düşünerek duyusal olarak tesir altına giriyor. Toplumun % 6’sı bu sorunu yaşıyor diyebiliriz.

Ereksiyonu Sürdürememe Nedenleri

Cinsel birliktelik sırasında ereksiyonu sürdüremiyor ve erken boşalma sorunu yaşıyorsanız yalnız olmadığınızı bilmeniz gerekiyor. Toplumun büyük çoğunluğunda bu sorun gözleniyor. Çünkü erken boşalmanın temelinde onlarca farklı neden bulunuyor. Bu nedenler psikolojik, travmatik ve biyolojik olmak üzere üç gruba ayrılır.

Ereksiyonu Sürdürememenin Psikolojik Nedenleri

İnsanların ruhsal durumu birçok soruna davetiye çıkarıyor. Bu sorunlardan biri de ereksiyon halinin kısa sürmesidir.

Ereksiyonu sürdürememenin psikolojik nedenleri şu şekildedir;

Tecrübesizlik,

Yeni ilişki,

Depresyon,

Anksiyete,

Aşırı heyecan,

Fazla uyarılma,

Negatif vücut algısı

Normalde sağlıklı cinsel birliktelik hayatı olan fakat daha sonra ereksiyon sorunu yaşayan kişilerde bu sorunun kaynağı olarak psikolojik nedenler görülüyor.

Ereksiyonu Sürdürememenin Travmatik Nedenleri

Travmalar yaşandığı zaman diliminde ya da daha ileriki zamanlarda insanlar üzerinde ciddi etkiler oluşturuyor. Bu travmalar ereksiyon halinin kısa sürmesine neden olabiliyor.

Ereksiyonu sürdürmeye engel olan travmatik durumlar şu şekildedir;

Cinsel istismar,

Aile tutumları ve katı cinsel eğitim,

Şiddetli cinsel ilişki deneyimi,

Psikolojik koşullanma

Ergenliğe girildiği yıllarda erkeklerin mastürbasyon yaparken yakalanma korkusuyla acele etmeleri de yine travmatik nedenler arasında yer alıyor.

Ereksiyonu Sürdürememenin Biyolojik Nedenleri

Ereksiyonu sürdürmekte problem yaşıyorsanız bunun altında biyolojik nedenler olabilir. Biyolojik nedenler ise genellikle hormonal sorunlardır. Testesteron hormonu eksikliği, hipofiz bezi hastalıkları ve tiroid hormonu bozukluğu gibi problemler hormonal sorunların başında yer alıyor. Bunun yanı sıra sinir sisteminde meydana gelen hasarlar de yine bu sorunu tetikliyor. Ayrıca çeşitli enfeksiyonlar ereksiyon halinde kalmanızı zorlaştıran biyolojik nedenler arasında yer alıyor.

Ereksiyon Nasıl Sürdürülür?

Erken boşalma sorunu yaşayan erkekler bu sorunu kendi girişimleriyle engellemeye çalışıyor. Ön sevişmeyi kısa tutmak, dikkatini dağıtmaya çalışmak, dudaklarını ısırarak acı verici davranışlar yapmak gibi birçok farklı strateji uygulanıyor. Bu durum cinsel yaşama en az erken boşalma kadar zarar veriyor. Neticede yetersiz ve boşa sarf edilen emekler partnerinizin de keyfini kaçırmaktadır.

 Ereksiyon halini sürdürmek için piyasada bulunan cinsel sağlık ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu ürünler uzmanlar tarafından da öneriliyor. Sprey, jel, krem, tablet, toz ve farklı formlarda satılan bu ürünleri yetkili satış firmalarından tedarik etmenizde yarar var.

İlgili Makaleler

Sertleştirici Ürünler

Dünya genelinde, erkeklerde görülen cinsel işlev bozukluklarının başında ereksiyon yani sertleşme sorunu geliyor. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler cinsel ilişkiye giremedikleri için partnerleri ile aralarında sorunlar çıkıyor. Birçok erkekte, ilişki sırasında erken boşalma ve boşalma sonrasında hemen ereksiyon sorunu yaşanarak cinsel haz yaşanmadan ilişkinin bitmesine neden oluyor. Bu durum her erkek hem de partneri açısından zamanla psikolojik sorunlara dönüşüyor ve ayrılıklara neden oluyor. Günümüzde, çok sayıda sertleştirici ürün türü üretimleri yapılarak çeşitli platformlar üzerinden online eczaneler aracılığıyla piyasaya sürülüyor. Sertleştirici ürünler blog sitemizden detaylı bilgiler için sitemizi hemen incele uzman yazarların araştırmalarının devamını oku.

Sertleşme İlacı Nedir?

Sertleştirici ilaçlar, ereksiyon sağlayıcı ilaçlar olarak binilir. Ereksiyon olayı, erkeğin cinsel organına yeteri oranda kan basıncının gelmesi ve sertliğin sağlanmasıdır. Erkek cinsel organına kan akışı gelerek sağlanan sertlik sayesinde cinsel ilişki sağlanacaktır. Erkeklerin cinsel sorunlarından birisi olan sertleşme sorunu için üretilen ilaçlar, cinsel ilişki öncesinde alındığında, cinsel bölge kan damarlarını genişleterek kan basıncının artmasını sağlıyor. Sertleştirici ilaçlar, penis bölgesindeki kan akışını engelleyici yapıları ortadan kaldırarak ihtiyaç duyulan kan akışını sağlayarak, sertlik durumunun uzun süre korunmasını sağlıyor.

Sertleştirici İlaçlar Nereden Alınır?

Cinsel sorunların çözümü ve destek gıda takviyesi olarak sunulan sertleştirici ilaçlar ve diğer cinsel performans artırıcı ilaçlar çeşitli platformlar üzerinden satılıyor. Cinsel performans artırıcı ilaçlar eczanelerde satılmadığı için ihtiyaç duyanlar, online satış yapan siteler üzerinden yapılabiliyor. Online eczane satış yapan siteler, cinsel güçlendirici ve sertleştirici ilaç türlerini ithal ettikleri ülkelerden faturalı ve izinli olarak aldıklarını gösteriyor. Güvenilir platformlardan, orijinal sertleştirici ürünleri alanlar, kullandıklarında, cinsel ilişkilerde uzun süreli ereksiyon sağlarken, erken boşalma sorunlarına da çözüm bulmuş oluyor.

Sertleştirici İlaçları Kimler Kullanmalı?

Erkeklerin yaşadıkları sertleşme sorunlarına ilaç tedavisi ile çözüm bulunabiliyor. Sertleştirici ilaçların 18 yaş üstü erkeklerin kullanması tavsiye ediliyor. Kullanmaması gereken kişiler şunlardır.
 • Nitrat içeren tedavi ilaçlarını kullananlar,
 • Kalp rahatsızlıkları bulunanlar,
 • Böbrek yetmezliği olanlar,
 • Tavukkarası hastalığı olanlar,
 • Kronik hastalıkları olanlar,
Bu kişilerin kullanması olumsuz yan etkileri görebileceklerini ortaya koyuyor. Kullanacak olanların mutlaka doktor önerisi ile kullanması gerekiyor. 18 yaş altı erkeklerin kullanmaları hiçbir zaman tavsiye edilmiyor. Herhangi bir sağlık sorunları olmayan ve 18 yaşından büyük olup sertleşme sorunu yaşayan erkekler, cinsel ilişki öncesi kullanabilir. Kullanıldığında kişiye bağlı olarak sertlik ortalama 4 – 6 saat kadar sürebiliyor.

Sertleştirici İlaçların Faydaları Nelerdir?

Erkeklerin ereksiyon sorunları için özel formüllerle bitki özlü olarak üretilen sertleştirici ilaçlar doğru kullanıldığında cinsel açıdan önemli faydalar sağlıyor. Sertleştirici ilaçların erkeklere sağladığı faydalar şunlardır.
 • Penis bölgesine daha fazla kan akışının olmasını sağlar,
 • Sertleşmenin üst seviyede olmasını sağlar,
 • Cinsel ilişkiyi kolaylaştırır,
 • Erken boşalmayı önler,
 • Sertleşme uzun sürdüğü için ilişkinin süresi de uzar,
 • Cinsel hazzın daha fazla olmasını sağlar,
 • Sertleşme sayesinde, ilişki sırasında partnerin daha fazla orgazm olmasını sağlar.
Sertleştirici ilaçlar erkek ve partnerin cinsel ilişkiyi doyasıya yaşamasını ve kendilerine olan güvenlerin de artmasını sağlıyor. Genelde bitki özü karışımları ile hazırlanan ilaçlar olduğu için kullanıcılarda önemli yan etkileri görülmüyor.

Sertleştirici İlaçların Yan Etkileri

Cinsel yaşamlarında sertleşme sorunu yaşayan her yaştaki erkek sertleştirici ilaçları kullanıyor. 18 yaş altına tavsiye edilmezken, 18 yaş üstü ve genç yaş grubundaki kişiler daha çok performans artırıcı ürün olarak kullanıyor. Sertleştirici ilaç türlerinin ortak yan etkileri şunlardır.
 • Baş ağrısı,
 • Ateş basması,
 • Baş dönmesi,
 • Çarpıntı,
 • Terleme,
 • Görme bozuklukları,
 • İştahsızlık,
 • Kas ağrıları,
 • Ciltte kızarıklık,
 • Burun tıkanıklığı,
Bu yan etkilerin tüm kullanıcılarda görülmediği biliniyor. Metabolizma yapısına göre yan etkiler ortaya çıkabilir. Yan etkilerin görülmemesi için erkeklerin günlük önerilen doz oranını aşmadan kullanmaları gerekiyor. Kalp ve damar rahatsızlıkları bulunan kişilerin sertleştirici ilaçları kullanması durumunda ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabilecektir.

Sertleştirici İlaçlar Ne Zaman Kullanılmalı?

Cinsel performans ürünlerinin etkilerinin istenildiği gibi görülebilmesi için doğru zamanlarda kullanılması gerekiyor. Ereksiyon sorunu yaşayan erkekler, cinsel ilişkilerinde sorun yaşamamak için sertleştirici ilaçları, cinsel ilişkiye başlamadan yaklaşık 30 dakika önce kullanmalıdır. İlacın içerik özelliklerine göre tavsiye edilen yöntemlerle kullananlar, 30 dakika sonra sertleşme etkisinin oluşmaya başladığını görmeye başlayacaktır. Sertleştirici ilaçların etkisi normalde 4- 6 saat sürerken bazı bireylerde 10 saate kadar sürdüğü bilgileri de yer alıyor. Sertleşme sağlandıktan sonra ilişkiye başlayanlar, ilişki sırasında boşalma yaşasalar bile sertleşme devam edecek ve ilişkili sürdürebilecektir. Bu cinsel ilişkinden en iyi hazzın duyulmasını sağlayacaktır.

Sertleştirici İlaçların İçeriğinde Neler Var?

Erkeklerde, ereksiyon olmayı engellenen enzimler, ilaçlar tarafından bloke edilerek kan akışının gerçekleşmesini sağlıyor. Sertleştirici ilaçların ereksiyonu engelleyen enzimleri bloke eden ve ilacın içeriğini oluşturan maddeler şunlardır.
 • Sildenafil,
 • Tadalafil,
 • Vardenafil,
 • Avanafil,
 • Lodenafil,
 • Udenafil,
 • Mirodenafil,
Sertleştirici ilaçların tümünün etki süreleri birbirine benziyor. Etki süreleri değişebiliyor ve 2 saat ile 10 saat etki sürelerine sahiptir. Piyasada bulunan sertleştirici ilaçların çoğunda bitki özü karışımları ile sildenafil etken madde içerikleri yer alıyor.

Sertleştirici İlaçlar Sağlık Sorunu Oluşturur Mu?

Dünya genelinde, sertleştirici ve cinsel performans ilaç türlerinin tamamı internet üzerinden satılıyor. Cinsel içerik ürünlerinin orijinal olanlarına ilginin çok fazla olması, sahte ilaçların üretilmesine ve piyasaya sürülmesine neden oluyor. Sertleştirici ilaç türleri, dünya genelinde ilaç pazarının büyük bir bölümünü kapsıyor. İnternet üzerinden satılan ve sahte olan sertleştirici ürün çeşitleri ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. İnternet üzerinden satışa sunulan sahte ereksiyon ilaçlarında etken madde içermemesi, zararlı toksinlerin bulunması sağlık sorunu oluşturabiliyor. Bunun için orijinal ürünler satın alınmalıdır.

Sertleştirici İlaçlar Hangi Durumlarda Etkisiz Olur?

Sertleştirici ilaçlar, içeriğide yer alan sildenafil maddesi nedeni ile sertleşmeyi en iyi seviyede sağlıyor. Sildenafil içerikli ilaçlar gıda etkileşiminde bulunarak etki gösterdiği için yağlı gıdalar ile birlikte kullanılmamalıdır. Yağlı gıdalar, sertleştirici ilaçların olumsuz etki yapmasına neden olur. Erkeklerde sertleşme soruna karşı etkili olabilmesi için aç karna kullanılması tavsiye ediliyor. Testosteron seviyesi yüksek olan kişiler, sertleştirici ilaç kullandığında etkisiz olduğunu görebilecektir. Etkili olabilmesi için testosteron oranının normal seviyeye düşürülmesi gerekiyor. Bireyin yaşına ve fiziksel yapısına göre kullanılan doz miktarı az geldiğinde de etki oranı düşecektir. Doz ayarlaması yapılarak etki oranı artırılabilir.

Sertleştirici İlaçlar Alkolle Birlikte Alınabilir mi?

Sertleştirici ilaçların tamamı cinsel performans ilaç grubunda yer alıyor ve alkol ile birlikte alınmaması gerekiyor. Bu tür ilaçların alkol ile birlikte alınması ya etkisiz kalmasını ya da çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacaktır. Sertleştirici ilaçlar içerisinde yer alan sildenafil ile vardenafil, tadalafil etken maddelerinin alkol ile etkileşimleri farklıdır. Sertleştirici ilaçların etkilerini görebilmek için bol su ya da meyve suyu ile kullanılması gerekiyor.

Sertleştirici Etkiye Sahip Gıdalar

Gıda ürünlerinin birçoğunda afrodizyak etkili gıdalardır. Afrodizyak besinler arasında, çilek ve avokado gibi meyveler yer alıyor. Lifli yiyecek türleri, cinsel güç artırıcı etkiye sahiptir. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler, beslenmelerine özen gösterdiklerinde ve afrodizyak etkili sebze ve meyveleri tükettiklerinde faydalarını görmeye başlayacaktır. Sebzeler arasında, brokoli, sarımsak, kuşkonmaz, acı biber, havuç ve mercimek türü gıdalar yer alıyor. Online Eczane Tavsiye Satış Site: https://www.eczanecim-tr.com
Viagra fiyat: Viagra fiyat