Erkeklere Özel Cinsel İlaçlarGenel

Ereksiyon Nedir?

Ereksiyon nedir? Erkeklerde, cinsel uyarılma ile birlikte penisin sertleşmesi, sertleşmeye bağlı olarak kalınlık ve uzunluk hacminin artmasıdır. Cinsel birleşmenin gerçekleşebilmesi için erkeklerin ereksiyon olması gerekiyor. Penis içerisinde bulunan ve birbirine paralel konumda bulunan iki adet damar vardır. Cinsel uyarılma olduğunda penis kaslarının gevşemesi ile birlikte bu kanallara kan akışı gerçekleşir ve kanın dolması ile birlikte sertleşme yani ereksiyon gerçekleşir. Ereksiyon devam ettiği sürece cinsel birliktelikte devam eder.

Ereksiyon Problemleri

Erkeklerde görülen cinsel sorunların başında ereksiyon problemleri yer alıyor. Ereksiyon olamayan erkekler cinsel birleşme sağlayamadığı için kendisini ve partnerini mutlu edemez. Dünyanın her yerinde daha çok 40 yaş üstü erkeklerde görülen cinsel sorunlar arasında yer alıyor. Ereksiyon problemleri, penisin cinsel ilişki sırasında hiç sertleşmemesi ya da sertleşmenin erken sona ermesi olarak görülebiliyor. Tıbbi alanda ereksiyon problemi, halk arasında ise iktidarsızlık olarak bilinir. Erkek beynine ulaşan cinsel uyarılar sayesinde penis bölgesine kan akışı başlar ve ereksiyon gerçekleşir. Ereksiyonun gerçekleşmemesinin altında psikolojik ya da fiziksel sağlık sorunları yer alabiliyor. Sertleştirici ilaçlar problemi çözmek için kullanılan en aktif yöntemdir.

Ereksiyon hapları

Normal Ereksiyon Süresi Ne Kadar Olur?

Ereksiyon, cinsel birleşme öncesi başlar, ilişki süresince devam eder ve boşalma meydana geldiğinde sona erer. Cinsel ilişkilerde 3 dakikadan önce meydana gelen boşalma durumları erken boşalma olarak tanımlanır ve erkeklerin cinsel sorunlarından birisidir. Ereksiyonun uzun sürmesi, çiftlerin ilişkilerinin daha uzun sürmesini ve doyuma ulaşılmasını sağlar. Ereksiyon ve ilişki uzun sürdüğünde penis yeterli uzunluğa ulaşacaktır.

Ereksiyon Sorunları Nedir?

Ereksiyon sorunu, erkeklerin cinsel birleşmeyi gerçekleştirebilmek için peniste yeterli oranda sertleşmenin meydana gelmemesidir. Tıb dilinde erektil disfonksiyon adı verilmektedir. Ereksiyon sorunundan dolayı cinsel birleşme gerçekleşemediği için eşlerde cinsel tatmin oluşmaz. Erkeklerde görülme sıklığı her 10 erkekten birisi ve 40 yaş üstü diye biliniyor. Ereksiyon sorunu uzun süre devam ettiğinde kişisel kaygılara neden olur ve tedavi edilmesi gerekir. Cinsel sağlık ürünleri ile sorunun aşılması son dönemler de mümkün hale gelmiştir.

Ereksiyon Sorunun Fiziksel Nedenleri

Ereksiyon sorunlarının nedenlerinden birisi fiziksel sorunlardır. Sertleşmenin gerçekleşebilmesi için kan akışının sağlıklı bir şekilde olması gerekiyor. Bu durumun teşhisi uzman ürolog tarafından detaylı muayene yapılarak konulur. Ereksiyon sorunun fiziksel nedenleri şunlardır.

 • Penis içindeki anatomik oluşum bozuklukları,
 • Kalp hastalıkları,
 • Prostat hastalıkları,
 • Şeker hastalığı,
 • Dolaşım ve damar hastalıkları,
 • Damar tıkanıklığı,
 • Tedaviler için kullanılan ilaçlar,

Sertleşme sorunu tespit edildikten sonra neden olan fiziksel etkenler ve hastalıkların tedavisi yapılarak süreç gözlemlenir.

Ereksiyon Sorunun Psikolojik Nedenleri

Erkekler çoğu zaman psikolojik sorunlar yaşadıkları zaman ereksiyon sorunu ile karşılaşır. Sertleşme, bilinçaltı hislerle gerçekleştiği için kişi ön yargılar, korku ve başarısız olma endişesi yaşadığında ereksiyon sorunu ile karşılaşacaktır. Ereksiyon olmaya engel olan psikolojik nedenler genelde şunlardır.

 • Maddi kaygılar,
 • İş değişikliği ya da iş kaybı,
 • Depresyon,
 • Ani ölüm haberlerinin alınması,

Psikolojik nedenlerin olduğu sorunlar daha çok kısa sürelidir ve çeşitli terapi tedavileri ile kolay tedavi edilebilir.

Cinsel İsteksizlik

Kişilerin cinsel istekleri daha çok psikolojik olarak kendilerini ilişkiye hazır hissetmelerine bağlıdır. Psikolojik sorun yaşayanlar, kandaki testosteron hormon düzeyi düşeceği için cinsel isteksizlik yaşayacaktır. Bu erkeklerde heyecan oluşturmadığı için cinsel istek olmayacak ve ereksiyon gerçekleşmeyecektir. Cinsel isteksizlik nedenlerine göre farklı tedavi yöntemleri uygulanabiliyor. Bunun nedenleri altında psikolojik sorunlar ya da kişinin istemediği birisi ile ilişkiye zorlanması gibi nedenler yer alabiliyor.

Ereksiyon Sorunu Tedavileri

Erkek ve kadınlarda görülen tüm cinsel işlev bozukluklarının bir tedavisi vardır. Erektil disfonksiyon olarak tanımlanan ereksiyon yani sertleşme sorunu psikolojik nedenlere bağlıysa cinsel terapi yöntemi ile tedavi edilebiliyor. Tedavi öncesi hasta ürolojik taramadan geçirilerek doğru teşhis konulmaya çalışılır. Fiziksel neden bulgusu tespit edilemediğinde, cinsel terapi tedavi yöntemleri ile sorun kolaylıkla çözülebiliyor. Cinsel terapi tedavileri, hastanın öyküsünün dinlenmesi ile başlar ve sorunun büyüklüğüne göre 10 – 12 seans sürebiliyor. İlaç tedavisi dünya da en sık kullanılan bir diğer yöntemdir. Viagra fiyat ve etki olarak en çok tercih edilen ereksiyon ilaçları arasındadır.

Ereksiyon Sorunun Genel Nedenleri

Cinsel yaşam kalitesini etkileyen ereksiyon sorunlarının birçok nedeni vardır. Psikolojik veya fiziksel nedenler, erkeklerin cinsel ilişki için yeterli penis sertleşmesini sağlayamamasına neden olur. Ereksiyon sorunlarının genel nedenleri şunlardır.

Hormonal bozukluklar,

Çeşitli hastalıklar ve kullanılan ilaçlar,

Aşırı alkol tüketimi,

Uyuşturucu madde alışkanlığı,

Aşırı sigara kullanımı,

Bu nedenlerden dolayı ereksiyon sorunu yaşayanlar, tedavi yöntemlerini kullanarak sorunlarına kısa sürede çözüm bulabilir. Ereksiyon hapları hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı hemen tıkla. Sertleştirici ürünleri hemen incele.

Eczane Tavsiye Ereksiyon Ürünleri: https://www.ekoleczaane.com/

İlgili Makaleler

Sertleştirici Ürünler

Dünya genelinde, erkeklerde görülen cinsel işlev bozukluklarının başında ereksiyon yani sertleşme sorunu geliyor. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler cinsel ilişkiye giremedikleri için partnerleri ile aralarında sorunlar çıkıyor. Birçok erkekte, ilişki sırasında erken boşalma ve boşalma sonrasında hemen ereksiyon sorunu yaşanarak cinsel haz yaşanmadan ilişkinin bitmesine neden oluyor. Bu durum her erkek hem de partneri açısından zamanla psikolojik sorunlara dönüşüyor ve ayrılıklara neden oluyor. Günümüzde, çok sayıda sertleştirici ürün türü üretimleri yapılarak çeşitli platformlar üzerinden online eczaneler aracılığıyla piyasaya sürülüyor. Sertleştirici ürünler blog sitemizden detaylı bilgiler için sitemizi hemen incele uzman yazarların araştırmalarının devamını oku.

Sertleşme İlacı Nedir?

Sertleştirici ilaçlar, ereksiyon sağlayıcı ilaçlar olarak binilir. Ereksiyon olayı, erkeğin cinsel organına yeteri oranda kan basıncının gelmesi ve sertliğin sağlanmasıdır. Erkek cinsel organına kan akışı gelerek sağlanan sertlik sayesinde cinsel ilişki sağlanacaktır. Erkeklerin cinsel sorunlarından birisi olan sertleşme sorunu için üretilen ilaçlar, cinsel ilişki öncesinde alındığında, cinsel bölge kan damarlarını genişleterek kan basıncının artmasını sağlıyor. Sertleştirici ilaçlar, penis bölgesindeki kan akışını engelleyici yapıları ortadan kaldırarak ihtiyaç duyulan kan akışını sağlayarak, sertlik durumunun uzun süre korunmasını sağlıyor.

Sertleştirici İlaçlar Nereden Alınır?

Cinsel sorunların çözümü ve destek gıda takviyesi olarak sunulan sertleştirici ilaçlar ve diğer cinsel performans artırıcı ilaçlar çeşitli platformlar üzerinden satılıyor. Cinsel performans artırıcı ilaçlar eczanelerde satılmadığı için ihtiyaç duyanlar, online satış yapan siteler üzerinden yapılabiliyor. Online eczane satış yapan siteler, cinsel güçlendirici ve sertleştirici ilaç türlerini ithal ettikleri ülkelerden faturalı ve izinli olarak aldıklarını gösteriyor. Güvenilir platformlardan, orijinal sertleştirici ürünleri alanlar, kullandıklarında, cinsel ilişkilerde uzun süreli ereksiyon sağlarken, erken boşalma sorunlarına da çözüm bulmuş oluyor.

Sertleştirici İlaçları Kimler Kullanmalı?

Erkeklerin yaşadıkları sertleşme sorunlarına ilaç tedavisi ile çözüm bulunabiliyor. Sertleştirici ilaçların 18 yaş üstü erkeklerin kullanması tavsiye ediliyor. Kullanmaması gereken kişiler şunlardır.
 • Nitrat içeren tedavi ilaçlarını kullananlar,
 • Kalp rahatsızlıkları bulunanlar,
 • Böbrek yetmezliği olanlar,
 • Tavukkarası hastalığı olanlar,
 • Kronik hastalıkları olanlar,
Bu kişilerin kullanması olumsuz yan etkileri görebileceklerini ortaya koyuyor. Kullanacak olanların mutlaka doktor önerisi ile kullanması gerekiyor. 18 yaş altı erkeklerin kullanmaları hiçbir zaman tavsiye edilmiyor. Herhangi bir sağlık sorunları olmayan ve 18 yaşından büyük olup sertleşme sorunu yaşayan erkekler, cinsel ilişki öncesi kullanabilir. Kullanıldığında kişiye bağlı olarak sertlik ortalama 4 – 6 saat kadar sürebiliyor.

Sertleştirici İlaçların Faydaları Nelerdir?

Erkeklerin ereksiyon sorunları için özel formüllerle bitki özlü olarak üretilen sertleştirici ilaçlar doğru kullanıldığında cinsel açıdan önemli faydalar sağlıyor. Sertleştirici ilaçların erkeklere sağladığı faydalar şunlardır.
 • Penis bölgesine daha fazla kan akışının olmasını sağlar,
 • Sertleşmenin üst seviyede olmasını sağlar,
 • Cinsel ilişkiyi kolaylaştırır,
 • Erken boşalmayı önler,
 • Sertleşme uzun sürdüğü için ilişkinin süresi de uzar,
 • Cinsel hazzın daha fazla olmasını sağlar,
 • Sertleşme sayesinde, ilişki sırasında partnerin daha fazla orgazm olmasını sağlar.
Sertleştirici ilaçlar erkek ve partnerin cinsel ilişkiyi doyasıya yaşamasını ve kendilerine olan güvenlerin de artmasını sağlıyor. Genelde bitki özü karışımları ile hazırlanan ilaçlar olduğu için kullanıcılarda önemli yan etkileri görülmüyor.

Sertleştirici İlaçların Yan Etkileri

Cinsel yaşamlarında sertleşme sorunu yaşayan her yaştaki erkek sertleştirici ilaçları kullanıyor. 18 yaş altına tavsiye edilmezken, 18 yaş üstü ve genç yaş grubundaki kişiler daha çok performans artırıcı ürün olarak kullanıyor. Sertleştirici ilaç türlerinin ortak yan etkileri şunlardır.
 • Baş ağrısı,
 • Ateş basması,
 • Baş dönmesi,
 • Çarpıntı,
 • Terleme,
 • Görme bozuklukları,
 • İştahsızlık,
 • Kas ağrıları,
 • Ciltte kızarıklık,
 • Burun tıkanıklığı,
Bu yan etkilerin tüm kullanıcılarda görülmediği biliniyor. Metabolizma yapısına göre yan etkiler ortaya çıkabilir. Yan etkilerin görülmemesi için erkeklerin günlük önerilen doz oranını aşmadan kullanmaları gerekiyor. Kalp ve damar rahatsızlıkları bulunan kişilerin sertleştirici ilaçları kullanması durumunda ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabilecektir.

Sertleştirici İlaçlar Ne Zaman Kullanılmalı?

Cinsel performans ürünlerinin etkilerinin istenildiği gibi görülebilmesi için doğru zamanlarda kullanılması gerekiyor. Ereksiyon sorunu yaşayan erkekler, cinsel ilişkilerinde sorun yaşamamak için sertleştirici ilaçları, cinsel ilişkiye başlamadan yaklaşık 30 dakika önce kullanmalıdır. İlacın içerik özelliklerine göre tavsiye edilen yöntemlerle kullananlar, 30 dakika sonra sertleşme etkisinin oluşmaya başladığını görmeye başlayacaktır. Sertleştirici ilaçların etkisi normalde 4- 6 saat sürerken bazı bireylerde 10 saate kadar sürdüğü bilgileri de yer alıyor. Sertleşme sağlandıktan sonra ilişkiye başlayanlar, ilişki sırasında boşalma yaşasalar bile sertleşme devam edecek ve ilişkili sürdürebilecektir. Bu cinsel ilişkinden en iyi hazzın duyulmasını sağlayacaktır.

Sertleştirici İlaçların İçeriğinde Neler Var?

Erkeklerde, ereksiyon olmayı engellenen enzimler, ilaçlar tarafından bloke edilerek kan akışının gerçekleşmesini sağlıyor. Sertleştirici ilaçların ereksiyonu engelleyen enzimleri bloke eden ve ilacın içeriğini oluşturan maddeler şunlardır.
 • Sildenafil,
 • Tadalafil,
 • Vardenafil,
 • Avanafil,
 • Lodenafil,
 • Udenafil,
 • Mirodenafil,
Sertleştirici ilaçların tümünün etki süreleri birbirine benziyor. Etki süreleri değişebiliyor ve 2 saat ile 10 saat etki sürelerine sahiptir. Piyasada bulunan sertleştirici ilaçların çoğunda bitki özü karışımları ile sildenafil etken madde içerikleri yer alıyor.

Sertleştirici İlaçlar Sağlık Sorunu Oluşturur Mu?

Dünya genelinde, sertleştirici ve cinsel performans ilaç türlerinin tamamı internet üzerinden satılıyor. Cinsel içerik ürünlerinin orijinal olanlarına ilginin çok fazla olması, sahte ilaçların üretilmesine ve piyasaya sürülmesine neden oluyor. Sertleştirici ilaç türleri, dünya genelinde ilaç pazarının büyük bir bölümünü kapsıyor. İnternet üzerinden satılan ve sahte olan sertleştirici ürün çeşitleri ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. İnternet üzerinden satışa sunulan sahte ereksiyon ilaçlarında etken madde içermemesi, zararlı toksinlerin bulunması sağlık sorunu oluşturabiliyor. Bunun için orijinal ürünler satın alınmalıdır.

Sertleştirici İlaçlar Hangi Durumlarda Etkisiz Olur?

Sertleştirici ilaçlar, içeriğide yer alan sildenafil maddesi nedeni ile sertleşmeyi en iyi seviyede sağlıyor. Sildenafil içerikli ilaçlar gıda etkileşiminde bulunarak etki gösterdiği için yağlı gıdalar ile birlikte kullanılmamalıdır. Yağlı gıdalar, sertleştirici ilaçların olumsuz etki yapmasına neden olur. Erkeklerde sertleşme soruna karşı etkili olabilmesi için aç karna kullanılması tavsiye ediliyor. Testosteron seviyesi yüksek olan kişiler, sertleştirici ilaç kullandığında etkisiz olduğunu görebilecektir. Etkili olabilmesi için testosteron oranının normal seviyeye düşürülmesi gerekiyor. Bireyin yaşına ve fiziksel yapısına göre kullanılan doz miktarı az geldiğinde de etki oranı düşecektir. Doz ayarlaması yapılarak etki oranı artırılabilir.

Sertleştirici İlaçlar Alkolle Birlikte Alınabilir mi?

Sertleştirici ilaçların tamamı cinsel performans ilaç grubunda yer alıyor ve alkol ile birlikte alınmaması gerekiyor. Bu tür ilaçların alkol ile birlikte alınması ya etkisiz kalmasını ya da çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacaktır. Sertleştirici ilaçlar içerisinde yer alan sildenafil ile vardenafil, tadalafil etken maddelerinin alkol ile etkileşimleri farklıdır. Sertleştirici ilaçların etkilerini görebilmek için bol su ya da meyve suyu ile kullanılması gerekiyor.

Sertleştirici Etkiye Sahip Gıdalar

Gıda ürünlerinin birçoğunda afrodizyak etkili gıdalardır. Afrodizyak besinler arasında, çilek ve avokado gibi meyveler yer alıyor. Lifli yiyecek türleri, cinsel güç artırıcı etkiye sahiptir. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler, beslenmelerine özen gösterdiklerinde ve afrodizyak etkili sebze ve meyveleri tükettiklerinde faydalarını görmeye başlayacaktır. Sebzeler arasında, brokoli, sarımsak, kuşkonmaz, acı biber, havuç ve mercimek türü gıdalar yer alıyor. Online Eczane Tavsiye Satış Site: https://www.eczanecim-tr.com
Viagra fiyat: Viagra fiyat