Erkeklere Özel Cinsel İlaçlarGenel

Epimedium Nedir

 Epimedium sahip olduğu afrodizyak etkisiyle aynı zamanda “azgın teke otu” olarak bilinen bitki türü, cinsel yaşamda yaşanan birçok sorun için kullanılıyor. Yaklaşık olarak 60 farklı bitki türünü içeriyor. İçerisinde yer alan bitkiler yeniden keşfedilerek ilaç, kapsül ve macun şeklinde satılıyor. Kökeni Uzakdoğu’ya kadar bu bitki türleri en çok bu alanlarda yetişiyor. Tarihte ilk olarak Çinliler tarafından kullanılmaya başlanan bu bitkiye aynı zamanda “azgın teke otu” olarak biliniyor. Bu ismin verilmesinde tekke ve koyunlarla bağlantısı olurken çiçeklerin zarif duruşu nedeniyle bazı ülkelerde “peri kanatları” olarak da isimlendirilmiştir. Epimedium nedir ne işe yarar devamını oku.

 Epimedium Ne İşe Yarar?

 Bu bitki türü özellikle cinsel isteksizlik ve ereksiyon problemlere karşı kullanılıyor. Cinsel arzu ve sinirleri etkileyerek cinsel yaşamı daha yüksek seviyeye çıkarır. Kısırlık üzerinde de etkisi olan bu bitki yapılan çalışmalar sonucunda sperm sayısını ve meni yoğunluğuna artırdığı tespit edilmiştir. Çay olarak da tüketilen bitki yalnız cinsel perfomans açısından değil birçok duruma iyi geldiği biliniyor.

 Epimedium Bitkisinin Kullanım Alanları

 Azgın teke olarak da bilinen Epimedium bitkisinin en önemli kullanım alanı ilaç sanayisi oluyor. Cinsel hayatta yaşanan bazı hastalıklarının tedavisinde bu bitkiden faydalanmaktadır. İlaç sanayisi dışında cinsel perfomansı artırmak için cinsel ürünlerinin satıldığı noktalarda bu ot da yer alır. Epimedium yani azgın teke oto sadece cinsel performans dışında günümüzde peyzaj mimarlığında da kullanılıyor. Park, bahçe ve özel alanların daha güzel görünmesi azgın teke otu kullanım alanı buluyor. Birbirinden farklı kullanım alanları olan bu bitki alternatif sektöründe de yer alıyor.

 Epimedium Macun Nedir?

 Macun şeklinde olan Epimedium hem erkekler hem kadınlar tarafından kullanılan kuvvetli bir macundur. Ülkemizde de satışı gerçekleşen Epimedium macun bir ilaç olmayıp bitkisel gıda takviyesidir. Aynı zamanda tedavi edici özelliği olmayıp kullanılması halinde kişiye göre farklı faydalar ortaya çıkabiliyor. Afrodizyak etkisi veren ana bitki olan Epimedium ve bazı çiçek ballarının karışımıyla oluşmuştur. Epimedium macun içinde herhangi bir kimyasal madde de bulunmuyor.

 Epimedium Günlük Doz Ne Kadar?

 Etkili bir bitki olması nedeniyle doktora danışmadan kullanılmamaya dikkat edilmelidir. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen doz günde en çok 4 defa 250 mg. şeklinde kapsülün kullanılmasıdır. Azgın tekke otunun içeriği olan icariin maddesi yaklaşık olarak %5-` taşımaktadır.

 Epimedium Özellikleri Nelerdir?

 Kadıntuzlugile familyasından olan Epimedium Güney Çin’de yetişen endemik bir bitki türüdür. Zorlu iklim koşullarında yetişen bu bitki çok yıllıklı bir türdür. Kümeler halinde ve dört taç yaprak şeklinde sarı, mavi, mor, beyaz, kırmız ve bronz renkleri vardır.

 Epimedium Bitkileri Nasıl Yetiştirilir?

 Sera ortamlarına uyum gösteren Epimedium daha çok humus ve drenajlı toprakları sever. Gölge ve nem oranlarının olduğu çalı, ormanlık ve kayalık alanlarda yetişebiliyor. Doğal ve sera ortamlarda yetişen hibrit türler de vardır. Bu bitki türü kökünden bahar aylarının başından başlayarak çoğalmaya devem eder. Soğuğa karşı bitkinin dayanıklı olması için budama işleri de yapılır.

 Epimedium Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

 Çok güçlü bir afrodizyak etkisi olan Epimedium bitkisinin aynı zamanda uyarıcı yönü de bulunuyor. Tavşanlar ve fareler üzerinde yapılan araştırmalara göre cinsel performansı artırdığı tespit edilmiştir. Aktif maddesi olan icarrin PDE-5 aktivitesi üzerinde baskı oluşturarak ereksiyon süresinin daha uzun olmasını sağlar. Epimedium bitkisinin bazı faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 *Cinse isteksizlik, korku ve strese dayalı ereksiyon problemleriniz çözer.

 *Yüksek tansiyonu düşürerek vücudun enerjisini artırır.

 *Birçok cinsel fonksiyon bozukluğunu giderir.

 *Erken boşalma, iktidarsızlık ve ostropoz sorunlarını önler.

 *Dikkat dağınıklığını önler.

 Yukarıda saydığımız önemli faydalar dışında Epimedium bitkisinin sağladığı birçok faydası bulunuyor.

 Epimedium Bitkisinin Zararları Nelerdir?

 Kan basıncını artıran Epimedium’i kalp ve damar rahatsızlığı olan kişilerin kullanması sakınca görülmektedir. Hamile ve emziren kadınların doktora danışmadan kullanılmaması da gerekir. Epimedium’in yüksek dozlarda kullanılması halinde çarpıntı, hızlı kalp atışı, aşırı uyarılma gibi zararlara neden olduğu için önerilen doz aşılmamalıdır.

 Epimedium’un Kadınlarda Etkisi?

 Cinsel gücü ve hazzı artıran bir yönü olması nedeniyle kadınlarda afrodizyak etkisi yaratıyor. Bu bitkiden yapılan kapsül, macun ve tablet şeklinde hazırlanmış türler de vardır. Erkekler için etkili yönleri daha ortaya çıksa bile aynı zamanda kadınlar üzerinden de aynı etkiye sahiptir. Bu ürünü ilk olarak cinsel sorunu olan taraf için kullanıldığı gibi daha etkili olmak için birlikte kullanılabilir.

Cinsel Ürünler Eczane Satış Sitesi: https://www.acileczanetr.com/

İlgili Makaleler

Sertleştirici Ürünler

Dünya genelinde, erkeklerde görülen cinsel işlev bozukluklarının başında ereksiyon yani sertleşme sorunu geliyor. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler cinsel ilişkiye giremedikleri için partnerleri ile aralarında sorunlar çıkıyor. Birçok erkekte, ilişki sırasında erken boşalma ve boşalma sonrasında hemen ereksiyon sorunu yaşanarak cinsel haz yaşanmadan ilişkinin bitmesine neden oluyor. Bu durum her erkek hem de partneri açısından zamanla psikolojik sorunlara dönüşüyor ve ayrılıklara neden oluyor. Günümüzde, çok sayıda sertleştirici ürün türü üretimleri yapılarak çeşitli platformlar üzerinden online eczaneler aracılığıyla piyasaya sürülüyor. Sertleştirici ürünler blog sitemizden detaylı bilgiler için sitemizi hemen incele uzman yazarların araştırmalarının devamını oku.

Sertleşme İlacı Nedir?

Sertleştirici ilaçlar, ereksiyon sağlayıcı ilaçlar olarak binilir. Ereksiyon olayı, erkeğin cinsel organına yeteri oranda kan basıncının gelmesi ve sertliğin sağlanmasıdır. Erkek cinsel organına kan akışı gelerek sağlanan sertlik sayesinde cinsel ilişki sağlanacaktır. Erkeklerin cinsel sorunlarından birisi olan sertleşme sorunu için üretilen ilaçlar, cinsel ilişki öncesinde alındığında, cinsel bölge kan damarlarını genişleterek kan basıncının artmasını sağlıyor. Sertleştirici ilaçlar, penis bölgesindeki kan akışını engelleyici yapıları ortadan kaldırarak ihtiyaç duyulan kan akışını sağlayarak, sertlik durumunun uzun süre korunmasını sağlıyor.

Sertleştirici İlaçlar Nereden Alınır?

Cinsel sorunların çözümü ve destek gıda takviyesi olarak sunulan sertleştirici ilaçlar ve diğer cinsel performans artırıcı ilaçlar çeşitli platformlar üzerinden satılıyor. Cinsel performans artırıcı ilaçlar eczanelerde satılmadığı için ihtiyaç duyanlar, online satış yapan siteler üzerinden yapılabiliyor. Online eczane satış yapan siteler, cinsel güçlendirici ve sertleştirici ilaç türlerini ithal ettikleri ülkelerden faturalı ve izinli olarak aldıklarını gösteriyor. Güvenilir platformlardan, orijinal sertleştirici ürünleri alanlar, kullandıklarında, cinsel ilişkilerde uzun süreli ereksiyon sağlarken, erken boşalma sorunlarına da çözüm bulmuş oluyor.

Sertleştirici İlaçları Kimler Kullanmalı?

Erkeklerin yaşadıkları sertleşme sorunlarına ilaç tedavisi ile çözüm bulunabiliyor. Sertleştirici ilaçların 18 yaş üstü erkeklerin kullanması tavsiye ediliyor. Kullanmaması gereken kişiler şunlardır.
 • Nitrat içeren tedavi ilaçlarını kullananlar,
 • Kalp rahatsızlıkları bulunanlar,
 • Böbrek yetmezliği olanlar,
 • Tavukkarası hastalığı olanlar,
 • Kronik hastalıkları olanlar,
Bu kişilerin kullanması olumsuz yan etkileri görebileceklerini ortaya koyuyor. Kullanacak olanların mutlaka doktor önerisi ile kullanması gerekiyor. 18 yaş altı erkeklerin kullanmaları hiçbir zaman tavsiye edilmiyor. Herhangi bir sağlık sorunları olmayan ve 18 yaşından büyük olup sertleşme sorunu yaşayan erkekler, cinsel ilişki öncesi kullanabilir. Kullanıldığında kişiye bağlı olarak sertlik ortalama 4 – 6 saat kadar sürebiliyor.

Sertleştirici İlaçların Faydaları Nelerdir?

Erkeklerin ereksiyon sorunları için özel formüllerle bitki özlü olarak üretilen sertleştirici ilaçlar doğru kullanıldığında cinsel açıdan önemli faydalar sağlıyor. Sertleştirici ilaçların erkeklere sağladığı faydalar şunlardır.
 • Penis bölgesine daha fazla kan akışının olmasını sağlar,
 • Sertleşmenin üst seviyede olmasını sağlar,
 • Cinsel ilişkiyi kolaylaştırır,
 • Erken boşalmayı önler,
 • Sertleşme uzun sürdüğü için ilişkinin süresi de uzar,
 • Cinsel hazzın daha fazla olmasını sağlar,
 • Sertleşme sayesinde, ilişki sırasında partnerin daha fazla orgazm olmasını sağlar.
Sertleştirici ilaçlar erkek ve partnerin cinsel ilişkiyi doyasıya yaşamasını ve kendilerine olan güvenlerin de artmasını sağlıyor. Genelde bitki özü karışımları ile hazırlanan ilaçlar olduğu için kullanıcılarda önemli yan etkileri görülmüyor.

Sertleştirici İlaçların Yan Etkileri

Cinsel yaşamlarında sertleşme sorunu yaşayan her yaştaki erkek sertleştirici ilaçları kullanıyor. 18 yaş altına tavsiye edilmezken, 18 yaş üstü ve genç yaş grubundaki kişiler daha çok performans artırıcı ürün olarak kullanıyor. Sertleştirici ilaç türlerinin ortak yan etkileri şunlardır.
 • Baş ağrısı,
 • Ateş basması,
 • Baş dönmesi,
 • Çarpıntı,
 • Terleme,
 • Görme bozuklukları,
 • İştahsızlık,
 • Kas ağrıları,
 • Ciltte kızarıklık,
 • Burun tıkanıklığı,
Bu yan etkilerin tüm kullanıcılarda görülmediği biliniyor. Metabolizma yapısına göre yan etkiler ortaya çıkabilir. Yan etkilerin görülmemesi için erkeklerin günlük önerilen doz oranını aşmadan kullanmaları gerekiyor. Kalp ve damar rahatsızlıkları bulunan kişilerin sertleştirici ilaçları kullanması durumunda ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabilecektir.

Sertleştirici İlaçlar Ne Zaman Kullanılmalı?

Cinsel performans ürünlerinin etkilerinin istenildiği gibi görülebilmesi için doğru zamanlarda kullanılması gerekiyor. Ereksiyon sorunu yaşayan erkekler, cinsel ilişkilerinde sorun yaşamamak için sertleştirici ilaçları, cinsel ilişkiye başlamadan yaklaşık 30 dakika önce kullanmalıdır. İlacın içerik özelliklerine göre tavsiye edilen yöntemlerle kullananlar, 30 dakika sonra sertleşme etkisinin oluşmaya başladığını görmeye başlayacaktır. Sertleştirici ilaçların etkisi normalde 4- 6 saat sürerken bazı bireylerde 10 saate kadar sürdüğü bilgileri de yer alıyor. Sertleşme sağlandıktan sonra ilişkiye başlayanlar, ilişki sırasında boşalma yaşasalar bile sertleşme devam edecek ve ilişkili sürdürebilecektir. Bu cinsel ilişkinden en iyi hazzın duyulmasını sağlayacaktır.

Sertleştirici İlaçların İçeriğinde Neler Var?

Erkeklerde, ereksiyon olmayı engellenen enzimler, ilaçlar tarafından bloke edilerek kan akışının gerçekleşmesini sağlıyor. Sertleştirici ilaçların ereksiyonu engelleyen enzimleri bloke eden ve ilacın içeriğini oluşturan maddeler şunlardır.
 • Sildenafil,
 • Tadalafil,
 • Vardenafil,
 • Avanafil,
 • Lodenafil,
 • Udenafil,
 • Mirodenafil,
Sertleştirici ilaçların tümünün etki süreleri birbirine benziyor. Etki süreleri değişebiliyor ve 2 saat ile 10 saat etki sürelerine sahiptir. Piyasada bulunan sertleştirici ilaçların çoğunda bitki özü karışımları ile sildenafil etken madde içerikleri yer alıyor.

Sertleştirici İlaçlar Sağlık Sorunu Oluşturur Mu?

Dünya genelinde, sertleştirici ve cinsel performans ilaç türlerinin tamamı internet üzerinden satılıyor. Cinsel içerik ürünlerinin orijinal olanlarına ilginin çok fazla olması, sahte ilaçların üretilmesine ve piyasaya sürülmesine neden oluyor. Sertleştirici ilaç türleri, dünya genelinde ilaç pazarının büyük bir bölümünü kapsıyor. İnternet üzerinden satılan ve sahte olan sertleştirici ürün çeşitleri ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. İnternet üzerinden satışa sunulan sahte ereksiyon ilaçlarında etken madde içermemesi, zararlı toksinlerin bulunması sağlık sorunu oluşturabiliyor. Bunun için orijinal ürünler satın alınmalıdır.

Sertleştirici İlaçlar Hangi Durumlarda Etkisiz Olur?

Sertleştirici ilaçlar, içeriğide yer alan sildenafil maddesi nedeni ile sertleşmeyi en iyi seviyede sağlıyor. Sildenafil içerikli ilaçlar gıda etkileşiminde bulunarak etki gösterdiği için yağlı gıdalar ile birlikte kullanılmamalıdır. Yağlı gıdalar, sertleştirici ilaçların olumsuz etki yapmasına neden olur. Erkeklerde sertleşme soruna karşı etkili olabilmesi için aç karna kullanılması tavsiye ediliyor. Testosteron seviyesi yüksek olan kişiler, sertleştirici ilaç kullandığında etkisiz olduğunu görebilecektir. Etkili olabilmesi için testosteron oranının normal seviyeye düşürülmesi gerekiyor. Bireyin yaşına ve fiziksel yapısına göre kullanılan doz miktarı az geldiğinde de etki oranı düşecektir. Doz ayarlaması yapılarak etki oranı artırılabilir.

Sertleştirici İlaçlar Alkolle Birlikte Alınabilir mi?

Sertleştirici ilaçların tamamı cinsel performans ilaç grubunda yer alıyor ve alkol ile birlikte alınmaması gerekiyor. Bu tür ilaçların alkol ile birlikte alınması ya etkisiz kalmasını ya da çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacaktır. Sertleştirici ilaçlar içerisinde yer alan sildenafil ile vardenafil, tadalafil etken maddelerinin alkol ile etkileşimleri farklıdır. Sertleştirici ilaçların etkilerini görebilmek için bol su ya da meyve suyu ile kullanılması gerekiyor.

Sertleştirici Etkiye Sahip Gıdalar

Gıda ürünlerinin birçoğunda afrodizyak etkili gıdalardır. Afrodizyak besinler arasında, çilek ve avokado gibi meyveler yer alıyor. Lifli yiyecek türleri, cinsel güç artırıcı etkiye sahiptir. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler, beslenmelerine özen gösterdiklerinde ve afrodizyak etkili sebze ve meyveleri tükettiklerinde faydalarını görmeye başlayacaktır. Sebzeler arasında, brokoli, sarımsak, kuşkonmaz, acı biber, havuç ve mercimek türü gıdalar yer alıyor. Online Eczane Tavsiye Satış Site: https://www.eczanecim-tr.com
Viagra fiyat: Viagra fiyat