Erkeklere Özel Cinsel İlaçlarGenelKadın Cinsel Sağlık Ürünleri

Afrodizyak Nedir?

Cinsel uyarıcıların tamamını kapsayan bir kavram olan afrodizyak cinsel heyecanı, arzu ve gücü artırır. Çok fazla besin ve gıdada afrodizyak bir etki vardır ve insanlar arasındaki sorunların çözülmesinde yardımcı olur. Afrodizyak ismi, Mitolojide yer alan Afrodit’ten ismini almıştır. Mutluluk veren ve cinsel isteği artıran yiyecekleri tanımlayan afrodizyak, geçmişten bugüne kadar ulaşmıştır. Özellikle cinsel yaşamlarını daha aktif hale getirmek isteyenler, bunu afrodizyak etkili yiyecekler ile sağlayabilirler. Afrodizyak nedir detaylı bilgiler için devamını oku ürün bilgileri için sitemizi hemen incele. Cinsel sağlık ürünleri ile ilgili tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Afrodizyak Ne İşe Yarar?

Afrodizyak bireylerin arasındaki heyecanın güçlü tutulmasını sağlar. Genellikle besinlerde görülse de, afrodizyak aynı zamanda baharatlarda ya da kokularda da vardır. Cinsel güdü, arzu ve isteğin güçlü kalmasını sağlar.

Aynı zamanda testesteron üretimini ve cinsel performansı da olumlu etkiler. Beslenme alışkanlıkları sağlıklı olan kişilerin, cinsel sağlıkları da sorunsuzdur. Afrodizyak etkili yiyeceklerin besin değerinin kaybolmaması için, salatalar hazırlanabilir. Bunun yanı sıra buharlama yöntemi de besinlerin afrodizyak etkisinin kaybolmamasını sağlar. Cialis 5 mg 28 tablet ürünü içeriğindeki güçlü afrodizyak etkileri nedeniyle tavsiye edilir.

En İyi Afrodizyak Nedir?

Lavanta, yasemin, çikolata, tarçın gibi besinler, en iyi afrodizyak çeşitlerindendir. Bunun dışında daha pek çok besin, baharat afrodizyak etkiye sahiptir.

Afrodizyak Olan Baharatlar Var Mıdır?

Afrodizyak sadece yiyecek ya da içeceklerde değil baharatlarda da vardır. Afrodizyak içeren baharatlardan bazıları şunlardır;

 • Karanfil
 • Kişniş
 • Mercanköşk
 • Kekik
 • Zencefil
 • Hardal
 • Tarçın
 • Haşhaş tohumu

 Safran gibi baharatlarda afrodizyak etkiyi artıran baharatlardandır. Özellikle cinsel performanslarında sorun olduğunun düşünen erkekler baharatlı yiyecekler tüketerek buna engel olabilirler. Bu baharatlar doğrudan tüketilebileceği gibi, yemeklerin ya da salataların içerisine de eklenebilir. Hazırlanacak pasta ya da çörek gibi yiyeceklerin içerisine de bu baharatlar eklenebilir. Baharatları düzenli olarak tüketmeye başlayan erkekler, cinsel hayatlarındaki etkiyi kısa sürede görmeye başlayabilirler. Bu nedenle afrodizyaklı olan baharatlar daha sık tüketilmelidir.

Afrodizyaklı Parfümler Neden Kullanılır?

Kadın ve erkeklerin bazıları dış görünüşlerine çok fazla dikkat ederler. Bununla da kalmayıp dişlerine, saçlarına ya da kokularına da çok fazla dikkat edenler vardır. Kokularına dikkat eden kadın ya da erkekler, parfüm seçimlerini afrodizyaklı olan seçeneklerden yana kullanabilirler.

Bunun nedeni ise, kokuların insanların üzerinde uyandırdığı etkilerdendir. Bu şekilde partnerlerinin dikkatini daha çok üzerlerinde toplayabilirler. Bazı parfümler doğrudan afrodizyak etkiye sahip olduğu belirtilere satılır. Bazılarında ise bunu kullanıcıların kendisinin bilmesi istenir. Bunun en kolay yolu ise, hangi kokuların karşı cinste afrodizyak etkisi yarattığını bilmektir. Afrodizyak etkiye sahip olan parfümlerin içeriğinde şu kokular hâkimdir;

 • Lavanta
 • Vanilya
 • Yasemin
 • Portakal

 Misk gibi kokular afrodizyak etkiye sahiptirler. Bu nedenle çok fazla parfümde kullanılırlar. Kadın ve erkeklerde bunun farkında olarak koku seçimlerini buna uygun olarak yapmalıdırlar.

Afrodizyak Etkisi Olan İlaçlar Nelerdir?

Afrodizyak etkiyi koku, baharat ya da besinlerde yeterli olarak alamayanlar, ilaçlara da yönelebilirler. Fakat bu ilaçların kullanımının kontrollü olarak yapılması gerekir. Aksi takdirde kişiler bundan dolayı zarar görebilirler. Bunun olmaması adına, incelemelerin detaylandırılarak yapılması gerekir. Magnezyum, keratin, d vitamini testeron üretiminde etkilidir. Bunları içeren takviyeler doktor kontrolü altında alınabilir. Böylece afrodizyak insan vücuduna ilaç olarak da alınabilir. Temkinli kullanımlar insanların sağlığı açısından çok önemlidir.

Afrodizyak İçeren Doğal İçecekler

Bazı içecekler vardır ki, bu içecekler tıpkı yiyecekler gibi insan üzerinde afrodizyak etkisi uyandırır. Afrodizyak içeren doğal içeceklerden bazıları şunlardır;

 • Kırmızı ginseng
 • Demir dikeni
 • Maca gibi besinlerin içecekleri cinsel gücü ve libidoyu artırır. Afrodizyak etkileri sürdüren besinlerin, içeceklerin bilinmesi kadar, libidoyu düşüren durumların da bilinmesi gerekir. Böylece cinsel istek körelmeden bu durumlardan uzaklaşılabilmesi mümkündür.

Afrodizyağın Libidoya Etkisi Nedir?

Afrodizyak etki olduğunda kişinin libidosu artar. Bu da cinsel ilişkiye yönlendirir. Fakat bazı durumlar libidoyu düşürebilir. Bu nedenle bu durumlardan uzak durulmalıdır. Kötü beslenme, aşırı kilo, susuz kalma, sağlıksız ilişkiler gibi konular, libidonun azalmasına neden olur. Çok çeşitli meyve ve sebze tüketmek gerekir.

Diyet yapılıyorsa, diyette ay çiçek ya da zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar kullanılmalıdır. Kuruyemiş, deniz ürünleri ya da baklagiller gibi ürünleri tüketmek de sağlıklı bir cinsel hayatın oluşmasını sağlar. Bunların alışkanlık haline getirilerek devamlılığının sağlanması da çok önemlidir. 

İlgili Makaleler

Sertleştirici Ürünler

Dünya genelinde, erkeklerde görülen cinsel işlev bozukluklarının başında ereksiyon yani sertleşme sorunu geliyor. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler cinsel ilişkiye giremedikleri için partnerleri ile aralarında sorunlar çıkıyor. Birçok erkekte, ilişki sırasında erken boşalma ve boşalma sonrasında hemen ereksiyon sorunu yaşanarak cinsel haz yaşanmadan ilişkinin bitmesine neden oluyor. Bu durum her erkek hem de partneri açısından zamanla psikolojik sorunlara dönüşüyor ve ayrılıklara neden oluyor. Günümüzde, çok sayıda sertleştirici ürün türü üretimleri yapılarak çeşitli platformlar üzerinden online eczaneler aracılığıyla piyasaya sürülüyor. Sertleştirici ürünler blog sitemizden detaylı bilgiler için sitemizi hemen incele uzman yazarların araştırmalarının devamını oku.

Sertleşme İlacı Nedir?

Sertleştirici ilaçlar, ereksiyon sağlayıcı ilaçlar olarak binilir. Ereksiyon olayı, erkeğin cinsel organına yeteri oranda kan basıncının gelmesi ve sertliğin sağlanmasıdır. Erkek cinsel organına kan akışı gelerek sağlanan sertlik sayesinde cinsel ilişki sağlanacaktır. Erkeklerin cinsel sorunlarından birisi olan sertleşme sorunu için üretilen ilaçlar, cinsel ilişki öncesinde alındığında, cinsel bölge kan damarlarını genişleterek kan basıncının artmasını sağlıyor. Sertleştirici ilaçlar, penis bölgesindeki kan akışını engelleyici yapıları ortadan kaldırarak ihtiyaç duyulan kan akışını sağlayarak, sertlik durumunun uzun süre korunmasını sağlıyor.

Sertleştirici İlaçlar Nereden Alınır?

Cinsel sorunların çözümü ve destek gıda takviyesi olarak sunulan sertleştirici ilaçlar ve diğer cinsel performans artırıcı ilaçlar çeşitli platformlar üzerinden satılıyor. Cinsel performans artırıcı ilaçlar eczanelerde satılmadığı için ihtiyaç duyanlar, online satış yapan siteler üzerinden yapılabiliyor. Online eczane satış yapan siteler, cinsel güçlendirici ve sertleştirici ilaç türlerini ithal ettikleri ülkelerden faturalı ve izinli olarak aldıklarını gösteriyor. Güvenilir platformlardan, orijinal sertleştirici ürünleri alanlar, kullandıklarında, cinsel ilişkilerde uzun süreli ereksiyon sağlarken, erken boşalma sorunlarına da çözüm bulmuş oluyor.

Sertleştirici İlaçları Kimler Kullanmalı?

Erkeklerin yaşadıkları sertleşme sorunlarına ilaç tedavisi ile çözüm bulunabiliyor. Sertleştirici ilaçların 18 yaş üstü erkeklerin kullanması tavsiye ediliyor. Kullanmaması gereken kişiler şunlardır.
 • Nitrat içeren tedavi ilaçlarını kullananlar,
 • Kalp rahatsızlıkları bulunanlar,
 • Böbrek yetmezliği olanlar,
 • Tavukkarası hastalığı olanlar,
 • Kronik hastalıkları olanlar,
Bu kişilerin kullanması olumsuz yan etkileri görebileceklerini ortaya koyuyor. Kullanacak olanların mutlaka doktor önerisi ile kullanması gerekiyor. 18 yaş altı erkeklerin kullanmaları hiçbir zaman tavsiye edilmiyor. Herhangi bir sağlık sorunları olmayan ve 18 yaşından büyük olup sertleşme sorunu yaşayan erkekler, cinsel ilişki öncesi kullanabilir. Kullanıldığında kişiye bağlı olarak sertlik ortalama 4 – 6 saat kadar sürebiliyor.

Sertleştirici İlaçların Faydaları Nelerdir?

Erkeklerin ereksiyon sorunları için özel formüllerle bitki özlü olarak üretilen sertleştirici ilaçlar doğru kullanıldığında cinsel açıdan önemli faydalar sağlıyor. Sertleştirici ilaçların erkeklere sağladığı faydalar şunlardır.
 • Penis bölgesine daha fazla kan akışının olmasını sağlar,
 • Sertleşmenin üst seviyede olmasını sağlar,
 • Cinsel ilişkiyi kolaylaştırır,
 • Erken boşalmayı önler,
 • Sertleşme uzun sürdüğü için ilişkinin süresi de uzar,
 • Cinsel hazzın daha fazla olmasını sağlar,
 • Sertleşme sayesinde, ilişki sırasında partnerin daha fazla orgazm olmasını sağlar.
Sertleştirici ilaçlar erkek ve partnerin cinsel ilişkiyi doyasıya yaşamasını ve kendilerine olan güvenlerin de artmasını sağlıyor. Genelde bitki özü karışımları ile hazırlanan ilaçlar olduğu için kullanıcılarda önemli yan etkileri görülmüyor.

Sertleştirici İlaçların Yan Etkileri

Cinsel yaşamlarında sertleşme sorunu yaşayan her yaştaki erkek sertleştirici ilaçları kullanıyor. 18 yaş altına tavsiye edilmezken, 18 yaş üstü ve genç yaş grubundaki kişiler daha çok performans artırıcı ürün olarak kullanıyor. Sertleştirici ilaç türlerinin ortak yan etkileri şunlardır.
 • Baş ağrısı,
 • Ateş basması,
 • Baş dönmesi,
 • Çarpıntı,
 • Terleme,
 • Görme bozuklukları,
 • İştahsızlık,
 • Kas ağrıları,
 • Ciltte kızarıklık,
 • Burun tıkanıklığı,
Bu yan etkilerin tüm kullanıcılarda görülmediği biliniyor. Metabolizma yapısına göre yan etkiler ortaya çıkabilir. Yan etkilerin görülmemesi için erkeklerin günlük önerilen doz oranını aşmadan kullanmaları gerekiyor. Kalp ve damar rahatsızlıkları bulunan kişilerin sertleştirici ilaçları kullanması durumunda ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabilecektir.

Sertleştirici İlaçlar Ne Zaman Kullanılmalı?

Cinsel performans ürünlerinin etkilerinin istenildiği gibi görülebilmesi için doğru zamanlarda kullanılması gerekiyor. Ereksiyon sorunu yaşayan erkekler, cinsel ilişkilerinde sorun yaşamamak için sertleştirici ilaçları, cinsel ilişkiye başlamadan yaklaşık 30 dakika önce kullanmalıdır. İlacın içerik özelliklerine göre tavsiye edilen yöntemlerle kullananlar, 30 dakika sonra sertleşme etkisinin oluşmaya başladığını görmeye başlayacaktır. Sertleştirici ilaçların etkisi normalde 4- 6 saat sürerken bazı bireylerde 10 saate kadar sürdüğü bilgileri de yer alıyor. Sertleşme sağlandıktan sonra ilişkiye başlayanlar, ilişki sırasında boşalma yaşasalar bile sertleşme devam edecek ve ilişkili sürdürebilecektir. Bu cinsel ilişkinden en iyi hazzın duyulmasını sağlayacaktır.

Sertleştirici İlaçların İçeriğinde Neler Var?

Erkeklerde, ereksiyon olmayı engellenen enzimler, ilaçlar tarafından bloke edilerek kan akışının gerçekleşmesini sağlıyor. Sertleştirici ilaçların ereksiyonu engelleyen enzimleri bloke eden ve ilacın içeriğini oluşturan maddeler şunlardır.
 • Sildenafil,
 • Tadalafil,
 • Vardenafil,
 • Avanafil,
 • Lodenafil,
 • Udenafil,
 • Mirodenafil,
Sertleştirici ilaçların tümünün etki süreleri birbirine benziyor. Etki süreleri değişebiliyor ve 2 saat ile 10 saat etki sürelerine sahiptir. Piyasada bulunan sertleştirici ilaçların çoğunda bitki özü karışımları ile sildenafil etken madde içerikleri yer alıyor.

Sertleştirici İlaçlar Sağlık Sorunu Oluşturur Mu?

Dünya genelinde, sertleştirici ve cinsel performans ilaç türlerinin tamamı internet üzerinden satılıyor. Cinsel içerik ürünlerinin orijinal olanlarına ilginin çok fazla olması, sahte ilaçların üretilmesine ve piyasaya sürülmesine neden oluyor. Sertleştirici ilaç türleri, dünya genelinde ilaç pazarının büyük bir bölümünü kapsıyor. İnternet üzerinden satılan ve sahte olan sertleştirici ürün çeşitleri ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. İnternet üzerinden satışa sunulan sahte ereksiyon ilaçlarında etken madde içermemesi, zararlı toksinlerin bulunması sağlık sorunu oluşturabiliyor. Bunun için orijinal ürünler satın alınmalıdır.

Sertleştirici İlaçlar Hangi Durumlarda Etkisiz Olur?

Sertleştirici ilaçlar, içeriğide yer alan sildenafil maddesi nedeni ile sertleşmeyi en iyi seviyede sağlıyor. Sildenafil içerikli ilaçlar gıda etkileşiminde bulunarak etki gösterdiği için yağlı gıdalar ile birlikte kullanılmamalıdır. Yağlı gıdalar, sertleştirici ilaçların olumsuz etki yapmasına neden olur. Erkeklerde sertleşme soruna karşı etkili olabilmesi için aç karna kullanılması tavsiye ediliyor. Testosteron seviyesi yüksek olan kişiler, sertleştirici ilaç kullandığında etkisiz olduğunu görebilecektir. Etkili olabilmesi için testosteron oranının normal seviyeye düşürülmesi gerekiyor. Bireyin yaşına ve fiziksel yapısına göre kullanılan doz miktarı az geldiğinde de etki oranı düşecektir. Doz ayarlaması yapılarak etki oranı artırılabilir.

Sertleştirici İlaçlar Alkolle Birlikte Alınabilir mi?

Sertleştirici ilaçların tamamı cinsel performans ilaç grubunda yer alıyor ve alkol ile birlikte alınmaması gerekiyor. Bu tür ilaçların alkol ile birlikte alınması ya etkisiz kalmasını ya da çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacaktır. Sertleştirici ilaçlar içerisinde yer alan sildenafil ile vardenafil, tadalafil etken maddelerinin alkol ile etkileşimleri farklıdır. Sertleştirici ilaçların etkilerini görebilmek için bol su ya da meyve suyu ile kullanılması gerekiyor.

Sertleştirici Etkiye Sahip Gıdalar

Gıda ürünlerinin birçoğunda afrodizyak etkili gıdalardır. Afrodizyak besinler arasında, çilek ve avokado gibi meyveler yer alıyor. Lifli yiyecek türleri, cinsel güç artırıcı etkiye sahiptir. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler, beslenmelerine özen gösterdiklerinde ve afrodizyak etkili sebze ve meyveleri tükettiklerinde faydalarını görmeye başlayacaktır. Sebzeler arasında, brokoli, sarımsak, kuşkonmaz, acı biber, havuç ve mercimek türü gıdalar yer alıyor. Online Eczane Tavsiye Satış Site: https://www.eczanecim-tr.com
Viagra fiyat: Viagra fiyat